ÜRÜNLERİMİZ Ana Sayfa Şirket Profili Referanslarımız İletişim
Fratpen S 70 serisi

Alüminyum Doğrama

Demontable

Cam Balkon
Çelik Yapılar
ALÜMİNYUM DOĞRAMA VE PROFİLLER
       Çuhadaroğlu, Aldoks, Gencer, Saray, Rescara-Asaş serilerinde ısı yalıtımlı, ısı yalıtımsız, sürme tip kapı ve pencere doğramaları, binlerce çeşit profil ve giydirme cephe sistemleri ile yapılarınız için çok çeşitli çözümler sunabilmekteyiz.
 ÜRÜNLER:
Isı Yalıtımlı ve Isı Yalıtımsız Doğrama sistemleri
Klasik Kapaklı Cephe Sistemleri
Strüktürel Silikon Cephe Sistemleri
Panel Cephe Sistemleri
Transparan Cephe Sistemleri
Doğrama Cephe Sistemleri
Işıklık Sistemleri
Cold Fasad Cephe Sistemleri
Güneş Kırıcı Sistemleri
Alüminyum sistem doğrama yalnızca birbirleri ile çalışan profiller olmayıp en ufak vidasına kadar tüm aksesuarları  ile birlikte tasarlanmış imalat ve montajında malzeme işçilik ve zaman faktörlerini en optimal boyutlarda kullanabilmeyi sağlayan bir elemanlar bütünüdür.
Yalıtımlı profillerle üretilecek sürme, normal, pivot (eksenel), çift eksenli (hem normal hem vasistas açılır) pencerelerde kasa ve kanat köşeleri 45 kesilerek iç ve dış profiller  pres ile birleştirilip su ve hava geçinmezliği sağlanır.
Normal açılır pencerelerde menteşeler profil mukavemetini azaltmamak için profiller yarılmadan ve delinmeden özel yuvalarına takılır ve ayarlanır.
Kasa ve kanat arasındaki boşluk kanadın dört kenarında sabit ve açılır kanadın sarkmasını önlemek için ara takozları (spacer) kullanılır.
Pivot Pencere menteşeleri. Kanadın 180 derece dönerek açılmasına imkan vermektedir.Normal sürme doğrama rulmanları plastik deformasyon göstermeyecek ve Alüminyum profile sarmayacak özel bir plastikten imal edilir ve göbeğinde çelik bilyeli veya silindirli özel rulman bulunur.
Fırça fitiller profil kesitlerindeki özel yuvalarına takılmalarını kolaylaştıran ve fitil boyalarını her koşulda sabit tutan özel plastik sırt üzerine yerleşmiş polipropilen elyaftan dokunarak ilikon işleminden geçirilmiş, ultra viyole ışınlarından  etkilenmeyen su emmeyen, keçeleşmeyen, yapışmayan dolayısıyla kanadın kaymasına mani olmayan fırçalardır.
Sürme kapılarda, çift tekerlekli rulmanlar kullanılır ve bu mafsal yardımı kanat veya kasa terazisinde bir sapma olsa bile, her iki tekerlekte, ray profiline daimi temas halinde bulunur.
Alüminyum doğramalarda cam, çıta profilleri ile takılıp, kanadın hareketlerinden camın etkilenmesi ve titreşimini önlemek için çepeçevre özel EPDM cam fitilleri ve plastik destek takozları monte edilir.
Hiçbir profil sabit deformasyon göstermez.
Isı yalıtım köprüsü profil boyunca devamlı ve tek parça halindedir. İç ve dış Alüminyum profiller iki ısı yalıtım köprüsü ile birbirlerine bağlanmaktadır.
Bütün ısı yalıtımlı profiller hem üzerlerine düşen yükleri taşıyacak, hem de ısı farklarından dolayı ortaya çıkan yükleri absorbe  ederek deforme olmayacak şekilde tasarlanmıştır.
Korozyonun direkt bağlanmış yapı parçaları da önlenmesi için fugalar uygun yalıtım malzemeleri ile yalıtılabilir. Camların yaslandığı kanatlar, EPDM cam fitilleri tutacak şekilde kanallı olmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Garanti Yapı Ltd. Şti.Copyright © 2007  
  Designed by GARANTİ MEDYA